Coraz to częściej mówi się obecnie o konieczności realizowania fizjoterapii urologicznej u dam, które rodziły oraz tych, jakie mają komplikacje z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się albowiem, że dużo kobiet w różnym wieku ma komplikacje z mięśniami dna miednicy, jakie objawiają się w różny sposób. Jest to spory problem, o którym jednak wiele pań boi bądź też wstydzi się mówić.

mięśnie kegla mężczyzna

Coraz to częściej niemniej jednak kobiety asystują w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z nowoczesnym podejściem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i podkreślają taką szansę. To naturalnie dzięki trafnej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i miłej atmosferze, stosunkowo błyskawicznie wolno odzyskać sprawność. Również kobiety, które rodziły poprzez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Jakie są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia lub ewentualnie biegunki,
•    nietrzymanie stolca i gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne czy też przygotowanie się do takich zabiegów.
Kłopot ten dotyczy w głównej mierze kobiet i to one przeważnie pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie również powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wyznaczy odpowiednie ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn niezmiernie częstym objawem pojawiającego się kłopotu są komplikacje z erekcją oraz życiem erotycznym. Mężczyźni niezmiernie nieraz nieprawidłowo interpretują takie objawy.
Na problemy z mięśniami dna miednicy są także narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to przyczyna do wstydu. Najlepiej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, który ma obowiązek wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? Przede wszystkim, są to przeróżnego rodzaju ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednakowoż też ćwiczenia oddechowe. Niezwykle istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, chociażby przybieranej w czasie załatwiania wymogów fizjologicznych. Takie spotkania to jednak też rozmowa i szansę opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, jakie miały szansę korzystać z takich treningów przyznaje, że dość ekspresowo wolno dzięki nim powrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają niemniej jednak kobiety po kilku porodach siłami natury. Niezwykle w szeregu przypadków dochodzi u nich bo do przesunięcia się narządów, co powoduje znaczny dyskomfort i ból. Właściwe ćwiczenia są w stanie spowodować, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.